Back

DESCARCĂ PROCEDURA DE ÎNSCRIERE  ÎN CLASA PREGĂTITOARE, AN ȘCOLAR 2022-2023

Conform Planului de școlarizare aprobat de Consiliul de Administraţie şi Inspectoratul Școlar Judeţean Timiş, vă informăm că Liceul Montessori Timișoara va înscrie un număr de 32 de elevi cu vârsta corespunzătoare clasei pregătitoare în două clase de nivel Primar 1, alternativa educațională Montessori, limba de predare germană matern.

Evaluarea dezvoltării copiilor care împlinesc 6 ani în perioada 1 septembrie – 31 decembrie 2023 și eliberarea recomandării pentru înscrierea în învățământul primar, va avea loc în perioada 05.04.2023-26.04.2023.

Completarea şi validarea cererilor-tip de înscriere în învăţământul primar va avea loc online sau la secretariatul Liceului Montessori Timişoara.

Pentru detalii accesați linul de mai jos:

Formular de Vizitare

Dacă doriți să vizitați școala gimnazială Montessori Haus, vă rugăm să completați formularul alăturat și vă vom contacta în cel mai scurt timp pentru programare.

Vă mulțumim!

    Scrie textul de mai jos
    captcha